Meny

Tema

Språk

Doogee V Max LR 4
Doogee

Doogee V Max LR

  • Operativsystem Android 15
  • Skärm 6.78 tum 1080x2460 pixlar
  • Batteri 20500 mAh
  • Prestanda 16GB RAM Dimensity 7300
  • Kamera 200MP 2160p
  • Lagring 512GB

Doogee V Max LR specifikationer

Allmänt

Varumärke
Doogee
Modell
V Max LR
Tillkännagiven
Måndagen den 01 september 2025
Lanserad
Onsdagen den 01 oktober 2025
Status
Tillgänglig
Priser
€770

Design

Höjd
183.5 mm (7.22 tum)
Bredd
85.4 mm (3.36 tum)
Tjocklek
30.5 mm (1.20 tum)
Vikt
630 g (22.22 oz)
Färger
Svart, Grå
Tålighet
Damm- och vattentålig (tål högtrycksvattenstrålar; nedsänkbar upp till 1,5 m i 30 minuter)
Skyddsklassning
IP68, IP69K

Skärm

Skärmtyp
IPS LCD
Skärmstorlek
6.78 tum
Upplösning
1080 × 2460 pixlar
Uppdateringsfrekvens
120 Hz
Pixeltäthet
396 ppi
Skärm-till-kroppsförhållande
≈ 69.7%
Maximal ljusstyrka
500 cd/m²
Skärmskydd
Stöttålig (upp till 1,5 m), Kompatibel med MIL-STD-810H
Pekskärm
Ja
Skärmfunktioner
Kapacitiv pekskärm
Multitouch-skärm

Hårdvara

Systemkrets
MediaTek Dimensity 7300
Processorkärnor
8
Tillverkningsprocess
4 nm
Maximal CPU-frekvens
2500 MHz
CPU-arkitektur
64-bit
Mikroarkitektur
4x 2.5 GHz – Cortex-A78
4x 2.0 GHz – Cortex-A55
RAM-typ
LPDDR5
GPU
ARM Mali-G615 MC2
RAM
16GB
Lagring
512GB
Varianter
512GB 16GB RAM
Utbyggbar lagring
Ja
Kortplatser
microSDXC

Mjukvara

Operativsystem
Android 15 (Vanilla Ice Cream)

Huvudkamera

Stöd för kameror
Ja
Tre kameror
200 MP, ƒ/2.0 ( Vidvinkel ), 1/1.3" Sensorstorlek
PDAF

20 MP, ƒ/1.8 ( Mörkerseende )
2 infraröda lampor

8 MP, ƒ/2.2, 119° ( Ultravidvinkel )
Blixtstöd
Ja
Blixttyp
Dual-LED-blixt
Funktioner
Högdynamiskt omfång (HDR)
Panorama
Videostöd
Ja
Videoupplösning
2160p @ 30 fps
1080p @ 30 fps

Selfiekamera

Stöd för kameror
Ja
En kamera
32 MP, ƒ/2.3 ( Vidvinkel )
Videostöd
Ja
Videoupplösning
1080p @ 30 fps

Batteri

Kapacitet
20500 mAh
Trådbunden laddning
45 W
Funktioner
Omvänd trådbunden laddning

Nätverk

SIM-kort
Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM)
VoLTE-stöd
Ja
Datahastighet
5G, LTE, HSPA
2G-band
GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
CDMA: 800 / 1900 MHz
3G-band
HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz
4G-band
LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b66 (1700 MHz)
5G-band
5G: n1 (2100), n3 (1800), n7 (2600), n28 (700), n38 (2600), n41 (2500), n77 (3700), n78 (3500), n79 (4700 MHz)

Anslutningar

Wi-Fi
Ja ( Wi-Fi 6 )
Wi-Fi-standarder
802.11/a/b/g/n/ac/ax
Wi-Fi-funktioner
Dual-band
Bluetooth
Ja, v5.4
USB-portar
USB Type-C
USB-anslutningar
USB-laddning, USB-masslagringsenhet (UMS)
GPS
Ja
GPS-funktioner
BDS, GALILEO, GLONASS, GPS (L1 & L5)
NFC
Ja

Multimedia

Högtalare
Ja
Hörlursuttag
Nej
FM-radio
Ja

Funktioner

Sensorer
Accelerometer
Kompass
Gyroskop
Närhetssensor
Sidomonterad fingeravtryckssensor
Extra funktioner
Dedikerad bredstrålande ficklampa (1200 lumen)
Laseravståndsmätare (upp till 40 m; mätnoggrannhet 3–15 mm)
RGB-notifikationslampa

Observera: Vi kan inte garantera att informationen på den här sidan är helt korrekt.

Doogee V Max LR bilder

Vanliga frågor

Vad kostar Doogee V Max LR?

Priset på Doogee V Max LR är €770, och det kan förändras de kommande dagarna.

När lanserades Doogee V Max LR?

Doogee V Max LR lanserades officiellt den Onsdagen den 01 oktober 2025.

Finns Doogee V Max LR i butikerna?

Ja, Doogee V Max LR finns i butiker eftersom den fortfarande produceras.

Vad väger Doogee V Max LR?

Doogee V Max LR väger cirka 630 gram.

Hur stor är skärmen på Doogee V Max LR?

Skärmen på Doogee V Max LR är 6.78 tum.

Stöder Doogee V Max LR 5G-nät?

Ja, Doogee V Max LR stöder 5G på band n1, n3, n7, n28, n38, n41, n77, n78, n79.

Hur många kameror har Doogee V Max LR?

Doogee V Max LR har Tre kameror bak och En kamera fram.