Lenovo M10 FHD REL
Lenovo M10 FHD REL specifikationer
Allmänt
| Varumärke | Lenovo |
| Modell | M10 FHD REL |
| Alternativa namn | TB-X605FC (Internationell) TB-X605LC (Internationell) ZA4Y0079IN (Internationell) TB-X605M (Internationell) TB-X605L (Internationell) |
| Tillkännagiven | Fredagen den 24 januari 2020 |
| Lanserad | Fredagen den 24 januari 2020 |
| Status | Utgången |
| Priser | €180 |
Design
| Vikt | 520 g (18.34 oz) |
| Färger | Svart |
Skärm
| Skärmtyp | IPS LCD |
| Skärmstorlek | 10.1 tum |
| Upplösning | 1200 × 1920 pixlar |
| Bildförhållande | 16:10 |
| Pixeltäthet | 224 ppi |
| Maximal ljusstyrka | 320 cd/m² |
| Pekskärm | Ja |
| Kantlös skärm | Nej |
| Skärmfunktioner | Kapacitiv pekskärm Multitouch-skärm |
Hårdvara
| Systemkrets | Qualcomm Snapdragon 450 |
| Processorkärnor | 8 |
| Tillverkningsprocess | 14 nm |
| Maximal CPU-frekvens | 1.8 GHz |
| CPU-arkitektur | 64-bit |
| Mikroarkitektur | Cortex-A53 |
| RAM-typ | LPDDR3 |
| GPU | Qualcomm Adreno 506 |
| RAM | 3GB |
| Lagring | 32GB |
| Lagringstyp | eMMC 5.1 |
| Varianter | 32GB 3GB RAM |
| Utbyggbar lagring | Ja |
| Kortplatser | microSDXC |
Mjukvara
| Operativsystem | Android 9.0 (Pie) |
Huvudkamera
| Stöd för kameror | Ja |
| En kamera | 8 MP Automatisk blixt |
| Videostöd | Ja |
| Videoupplösning | 1080p @ 30 fps |
Selfiekamera
| Stöd för kameror | Ja |
| En kamera | 5 MP |
Batteri
| Typ | Li-Poly |
| Kapacitet | 7000 mAh |
Nätverk
| Mobilnät | Ja |
| VoLTE-stöd | Ja |
| Datahastighet | LTE Cat4 150/50 Mbps - cellular model only, HSPA 21.1/5.76 Mbps |
| 4G-band | LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz) |
Anslutningar
| Wi-Fi | Ja ( Wi-Fi 5 ) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Wi-Fi-funktioner | Dual-band, Mobil hotspot, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Ja, v4.2 |
| USB-portar | Micro-USB 2.0 |
| USB-anslutningar | USB-laddning, USB-masslagringsenhet (UMS) |
| GPS | Ja |
| GPS-funktioner | GPS |
| NFC | Nej |
Multimedia
| Högtalare | Ja |
| Hörlursuttag | Ja |
| Ljud | Stereohögtalare |
| FM-radio | Ja |
Funktioner
| Sensorer | Accelerometer |
Observera: Vi kan inte garantera att informationen på den här sidan är helt korrekt.
Lenovo M10 FHD REL bilder
Vanliga frågor
-
Vad kostar Lenovo M10 FHD REL?
Priset på Lenovo M10 FHD REL är €180, och det kan förändras de kommande dagarna.
-
När lanserades Lenovo M10 FHD REL?
Lenovo M10 FHD REL lanserades officiellt den Fredagen den 24 januari 2020.
-
Finns Lenovo M10 FHD REL i butikerna?
Nej, Lenovo M10 FHD REL finns inte i officiella butiker eftersom den inte längre produceras. Den kan dock dyka upp hos inofficiella återförsäljare som eBay.
-
Vad väger Lenovo M10 FHD REL?
Lenovo M10 FHD REL väger cirka 520 gram.
-
Hur stor är skärmen på Lenovo M10 FHD REL?
Skärmen på Lenovo M10 FHD REL är 10.1 tum.
-
Stöder Lenovo M10 FHD REL 5G-nät?
Nej, Lenovo M10 FHD REL stöder inte 5G.
-
Hur många kameror har Lenovo M10 FHD REL?
Lenovo M10 FHD REL har En kamera bak och En kamera fram.