LG W11
LG W11 specifikationer
Allmänt
| Varumärke | LG |
| Modell | W11 |
| Alternativa namn | LM-K310IM (Internationell) |
| Tillkännagiven | Fredagen den 06 november 2020 |
| Status | Inställd |
| Priser | €110 |
Design
| Höjd | 166.2 mm (6.54 tum) |
| Bredd | 76.3 mm (3.00 tum) |
| Tjocklek | 8.4 mm (0.33 tum) |
| Färger | Midnattsblå |
Skärm
| Skärmtyp | IPS LCD |
| Skärmstorlek | 6.52 tum |
| Upplösning | 720 × 1600 pixlar |
| Bildförhållande | 20:9 |
| Pixeltäthet | 269 ppi |
| Skärm-till-kroppsförhållande | ≈ 80.9% |
| Pekskärm | Ja |
| Kantlös skärm | Ja |
| Skärmfunktioner | Kapacitiv pekskärm Multitouch-skärm |
Hårdvara
| Systemkrets | MediaTek Helio P22 |
| Processorkärnor | 8 |
| Tillverkningsprocess | 12 nm |
| Maximal CPU-frekvens | 2.0 GHz |
| CPU-arkitektur | 64-bit |
| Mikroarkitektur | 4x 2.0 GHz – Cortex-A53 4x 1.5 GHz – Cortex-A53 |
| RAM-typ | LPDDR4X |
| GPU | IMG PowerVR GE8320 |
| RAM | 3GB |
| Lagring | 32GB |
| Lagringstyp | eMMC 5.1 |
| Varianter | 32GB 3GB RAM |
| Utbyggbar lagring | Ja |
| Kortplatser | microSDXC |
Mjukvara
| Operativsystem | Android 10 (Quince Tart) |
Huvudkamera
| Stöd för kameror | Ja |
| Två kameror | 13 MP ( Vidvinkel ) PDAF 2 MP ( Hjälplins ) |
| Blixtstöd | Ja |
| Blixttyp | LED-blixt |
| Funktioner | Automatisk blixt Kontinuerligt fotograferingsläge Digital zoom Exponeringskompensation Ansiktsigenkänning Högdynamiskt omfång (HDR) ISO-inställningar Panorama Tryck för att fokusera |
| Videostöd | Ja |
| Videoupplösning | 1080p @ 30 fps |
Selfiekamera
| Stöd för kameror | Ja |
| En kamera | 8 MP ( Vidvinkel ) |
| Videostöd | Ja |
| Videoupplösning | 1080p @ 30 fps |
Batteri
| Typ | Li-Poly |
| Kapacitet | 4000 mAh |
Nätverk
| SIM-kort | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE-stöd | Ja |
| Datahastighet | LTE, HSPA |
| 2G-band | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G-band | HSPA: 850 / 900 / 2100 MHz |
| 4G-band | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b5 (850), b8 (900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Anslutningar
| Wi-Fi | Ja ( Wi-Fi 4 ) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11/b/g/n |
| Wi-Fi-funktioner | Mobil hotspot, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Ja, v4.2 |
| USB-portar | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB-anslutningar | USB-laddning, USB-masslagringsenhet (UMS) |
| GPS | Ja |
| GPS-funktioner | GLONASS, GPS |
| NFC | Nej |
Multimedia
| Högtalare | Ja |
| Hörlursuttag | Ja |
| FM-radio | Ja |
Funktioner
| Sensorer | Accelerometer |
Observera: Vi kan inte garantera att informationen på den här sidan är helt korrekt.
LG W11 bilder
Vanliga frågor
-
Vad kostar LG W11?
Priset på LG W11 är €110, och det kan förändras de kommande dagarna.
-
Finns LG W11 i butikerna?
Nej, LG W11 finns inte i butiker eftersom den har ställts in.
-
Hur stor är skärmen på LG W11?
Skärmen på LG W11 är 6.52 tum.
-
Hur många kameror har LG W11?
LG W11 har Två kameror bak och En kamera fram.