Oppo Pad Air
Oppo Pad Air specifikationer
Allmänt
| Varumärke | Oppo |
| Modell | Pad Air |
| Alternativa namn | OPD2102 (Internationell) X21N2 (Internationell) |
| Tillkännagiven | Måndagen den 23 maj 2022 |
| Lanserad | Onsdagen den 01 juni 2022 |
| Status | Tillgänglig |
| Priser | €300 |
Design
| Höjd | 245.1 mm (9.65 tum) |
| Bredd | 154.8 mm (6.09 tum) |
| Tjocklek | 6.9 mm (0.27 tum) |
| Vikt | 440 g (15.52 oz) |
| Färger | Grå, Silver |
| Designdetaljer | Stöd för stylus |
Skärm
| Skärmtyp | IPS LCD |
| Skärmstorlek | 10.36 tum |
| Upplösning | 1200 × 2000 pixlar |
| Bildförhållande | 5:3 |
| Pixeltäthet | 225 ppi |
| Skärm-till-kroppsförhållande | ≈ 80.5% |
| Maximal ljusstyrka | 360 cd/m² |
| Pekskärm | Ja |
| Kantlös skärm | Ja |
| Skärmfunktioner | Kapacitiv pekskärm Multitouch-skärm |
Hårdvara
| Systemkrets | Qualcomm Snapdragon 680 |
| Processorkärnor | 8 |
| Tillverkningsprocess | 6 nm |
| Maximal CPU-frekvens | 2.4 GHz |
| CPU-arkitektur | 64-bit |
| Mikroarkitektur | 4x 2.4 GHz – Kryo 265 Gold (Cortex-A73) 4x 1.9 GHz – Kryo 265 Silver (Cortex-A53) |
| RAM-typ | LPDDR4X |
| GPU | Qualcomm Adreno 610 |
| RAM | 4GB, 6GB |
| Lagring | 64GB, 128GB |
| Lagringstyp | UFS 2.2 |
| Varianter | 64GB 4GB RAM 128GB 4GB RAM 128GB 6GB RAM |
| Utbyggbar lagring | Ja |
| Kortplatser | microSDXC |
Mjukvara
| Operativsystem | Android 12 (Snow Cone) |
| Gränssnitt | ColorOS 12 |
Huvudkamera
| Stöd för kameror | Ja |
| En kamera | 8 MP, ƒ/2.0 Autofokus (AF) |
| Funktioner | Panorama |
| Videostöd | Ja |
| Videoupplösning | 1080p @ 30 fps |
Selfiekamera
| Stöd för kameror | Ja |
| En kamera | 5 MP, ƒ/2.2 |
| Videostöd | Ja |
| Videoupplösning | 1080p @ 30 fps |
Batteri
| Typ | Li-Poly |
| Kapacitet | 7100 mAh |
| Trådbunden laddning | 18 W |
| Snabbladdning | Ja |
Nätverk
| Mobilnät | Nej |
Anslutningar
| Wi-Fi | Ja ( Wi-Fi 6 ) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Wi-Fi-funktioner | Dual-band, Mobil hotspot, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Ja, v5.1 |
| USB-portar | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB-anslutningar | USB-laddning, USB-masslagringsenhet (UMS) |
| GPS | Nej |
| NFC | Nej |
Multimedia
| Högtalare | Ja |
| Hörlursuttag | Nej |
| Ljud | Stereohögtalare |
| FM-radio | Nej |
Funktioner
| Sensorer | Accelerometer Kompass / Magnetometer Gyroskop |
Observera: Vi kan inte garantera att informationen på den här sidan är helt korrekt.
Oppo Pad Air bilder
Vanliga frågor
-
Vad kostar Oppo Pad Air?
Priset på Oppo Pad Air är €300, och det kan förändras de kommande dagarna.
-
När lanserades Oppo Pad Air?
Oppo Pad Air lanserades officiellt den Onsdagen den 01 juni 2022.
-
Finns Oppo Pad Air i butikerna?
Ja, Oppo Pad Air finns i butiker eftersom den fortfarande produceras.
-
Vad väger Oppo Pad Air?
Oppo Pad Air väger cirka 440 gram.
-
Hur stor är skärmen på Oppo Pad Air?
Skärmen på Oppo Pad Air är 10.36 tum.
-
Stöder Oppo Pad Air 5G-nät?
Nej, Oppo Pad Air stöder inte 5G.
-
Hur många kameror har Oppo Pad Air?
Oppo Pad Air har En kamera bak och En kamera fram.