TCL Tab 10L
TCL Tab 10L specifikationer
Allmänt
| Varumärke | TCL |
| Modell | Tab 10L |
| Alternativa namn | 8491X (Internationell) |
| Tillkännagiven | Tisdagen den 04 januari 2022 |
| Status | Tillgänglig |
| Priser | ₹7,299 |
Design
| Höjd | 243.2 mm (9.57 tum) |
| Bredd | 158.2 mm (6.23 tum) |
| Tjocklek | 9.2 mm (0.36 tum) |
| Vikt | 426 g (15.03 oz) |
| Färger | Prime Black |
Skärm
| Skärmtyp | IPS LCD |
| Skärmstorlek | 10.1 tum |
| Upplösning | 800 × 1280 pixlar |
| Bildförhållande | 16:10 |
| Pixeltäthet | 149 ppi |
| Skärm-till-kroppsförhållande | ≈ 76.9% |
| Pekskärm | Ja |
| Kantlös skärm | Ja |
| Skärmfunktioner | Kapacitiv pekskärm Multitouch-skärm |
Hårdvara
| Systemkrets | MediaTek MT8167 |
| Processorkärnor | 4 |
| Tillverkningsprocess | 28 nm |
| Maximal CPU-frekvens | 1.5 GHz |
| CPU-arkitektur | 64-bit |
| Mikroarkitektur | Cortex-A35 |
| RAM-typ | LPDDR4 |
| GPU | IMG PowerVR GE8300 |
| RAM | 2GB |
| Lagring | 32GB |
| Lagringstyp | eMMC 5.1 |
| Varianter | 32GB 2GB RAM |
| Utbyggbar lagring | Ja |
| Kortplatser | microSDXC |
Mjukvara
| Operativsystem | Android 11 (Red Velvet Cake) |
Huvudkamera
| Stöd för kameror | Ja |
| En kamera | 2 MP |
| Funktioner | Digital zoom |
| Videostöd | Ja |
| Videoupplösning | 720p |
Selfiekamera
| Stöd för kameror | Ja |
| En kamera | 2 MP |
| Videostöd | Ja |
| Videoupplösning | 720p |
Batteri
| Typ | Li-Poly |
| Kapacitet | 4080 mAh |
Nätverk
| Mobilnät | Nej |
Anslutningar
| Wi-Fi | Ja ( Wi-Fi 4 ) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11/b/g/n |
| Wi-Fi-funktioner | Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Ja, v4.2 |
| USB-portar | USB Type-C 2.0 |
| USB-anslutningar | USB-laddning, USB-masslagringsenhet (UMS) |
| GPS | Nej |
| NFC | Nej |
Multimedia
| Högtalare | Ja |
| Hörlursuttag | Ja |
| Ljud | Dubbla högtalare |
| FM-radio | Nej |
Funktioner
| Sensorer | Accelerometer |
Observera: Vi kan inte garantera att informationen på den här sidan är helt korrekt.
TCL Tab 10L bilder
Vanliga frågor
-
Vad kostar TCL Tab 10L?
Priset på TCL Tab 10L är ₹7,299, och det kan förändras de kommande dagarna.
-
Finns TCL Tab 10L i butikerna?
Ja, TCL Tab 10L finns i butiker eftersom den fortfarande produceras.
-
Vad väger TCL Tab 10L?
TCL Tab 10L väger cirka 426 gram.
-
Hur stor är skärmen på TCL Tab 10L?
Skärmen på TCL Tab 10L är 10.1 tum.
-
Hur många kameror har TCL Tab 10L?
TCL Tab 10L har En kamera bak och En kamera fram.