Ulefone Armor 24
Ulefone Armor 24 specifikationer
Allmänt
| Varumärke | Ulefone |
| Modell | Armor 24 |
| Tillkännagiven | Fredagen den 01 september 2023 |
| Lanserad | Fredagen den 01 september 2023 |
| Status | Tillgänglig |
| Priser | €260 |
Design
| Höjd | 181.2 mm (7.13 tum) |
| Bredd | 87 mm (3.43 tum) |
| Tjocklek | 27.5 mm (1.08 tum) |
| Vikt | 647 g (22.82 oz) |
| Färger | Svart |
| Tålighet | Dammbeständig Vattentålighet |
| Skyddsklassning | IP68, IP69K |
Skärm
| Skärmtyp | IPS LCD |
| Skärmstorlek | 6.78 tum |
| Upplösning | 1080 × 2460 pixlar |
| Uppdateringsfrekvens | 120 Hz |
| Pixeltäthet | 396 ppi |
| Skärm-till-kroppsförhållande | ≈ 69.2% |
| Skärmskydd | Corning Gorilla Glass 5-glas, Stöttålig (upp till 1,5 m), Kompatibel med MIL-STD-810H, Mohs nivå 4 |
| Pekskärm | Ja |
| Kantlös skärm | Nej |
| Skärmfunktioner | Kapacitiv pekskärm Multitouch-skärm |
Hårdvara
| Systemkrets | MediaTek Helio G96 |
| Processorkärnor | 8 |
| Tillverkningsprocess | 12 nm |
| Maximal CPU-frekvens | 2.05 GHz |
| CPU-arkitektur | 64-bit |
| Mikroarkitektur | 2x 2.05 GHz – Cortex-A76 6x 2.0 GHz – Cortex-A55 |
| RAM-typ | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G57 MC2 |
| RAM | 12GB |
| Lagring | 256GB |
| Varianter | 256GB 12GB RAM |
| Utbyggbar lagring | Ja |
| Kortplatser | microSDXC |
Mjukvara
| Operativsystem | Android 13 (Tiramisu) |
Huvudkamera
| Stöd för kameror | Ja |
| Två kameror | 64 MP, ƒ/1.9 ( Vidvinkel ), 0.8 μm, 1/1.7" Sensorstorlek PDAF 64 MP, ƒ/1.8 ( Nattseende ) 2 infraröda lampor |
| Blixtstöd | Ja |
| Blixttyp | LED-blixt |
| Funktioner | Högdynamiskt omfång (HDR) Panorama |
| Videostöd | Ja |
| Videoupplösning | 1440p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
Selfiekamera
| Stöd för kameror | Ja |
| En kamera | 16 MP, ƒ/2.2 ( Vidvinkel ), 1.0 μm |
| Videostöd | Ja |
| Videoupplösning | 1080p @ 30 fps |
Batteri
| Typ | Li-Poly |
| Kapacitet | 22000 mAh |
| Trådbunden laddning | 66 W |
| Funktioner | Omvänd trådbunden laddning |
Nätverk
| SIM-kort | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Datahastighet | LTE, HSPA |
| 2G-band | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G-band | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G-band | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b17 (700), b19 (800), b20 (800), b28 (700), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b66 (1700 MHz) |
Anslutningar
| Wi-Fi | Ja ( Wi-Fi 5 ) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Wi-Fi-funktioner | Dual-band |
| Bluetooth | Ja, v5.2 |
| USB-portar | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB-anslutningar | USB-laddning, USB-masslagringsenhet (UMS) |
| GPS | Ja |
| GPS-funktioner | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS |
| NFC | Ja |
Multimedia
| Högtalare | Ja |
| Hörlursuttag | Ja |
| FM-radio | Ja |
Funktioner
| Sensorer | Accelerometer Kompass Gyroskop Närhetssensor Sidomonterad fingeravtryckssensor |
| Extra funktioner | Tillbehörskontakt (Ulefone endoskop, mikroskop) Dedikerad ficklampa med 1000 lumen |
Observera: Vi kan inte garantera att informationen på den här sidan är helt korrekt.
Ulefone Armor 24 bilder
Vanliga frågor
-
Vad kostar Ulefone Armor 24?
Priset på Ulefone Armor 24 är €260, och det kan förändras de kommande dagarna.
-
När lanserades Ulefone Armor 24?
Ulefone Armor 24 lanserades officiellt den Fredagen den 01 september 2023.
-
Finns Ulefone Armor 24 i butikerna?
Ja, Ulefone Armor 24 finns i butiker eftersom den fortfarande produceras.
-
Vad väger Ulefone Armor 24?
Ulefone Armor 24 väger cirka 647 gram.
-
Hur stor är skärmen på Ulefone Armor 24?
Skärmen på Ulefone Armor 24 är 6.78 tum.
-
Stöder Ulefone Armor 24 5G-nät?
Nej, Ulefone Armor 24 stöder inte 5G.
-
Hur många kameror har Ulefone Armor 24?
Ulefone Armor 24 har Två kameror bak och En kamera fram.