Ulefone Armor Mini 20
Ulefone Armor Mini 20 specifikationer
Allmänt
| Varumärke | Ulefone |
| Modell | Armor Mini 20 |
| Tillkännagiven | Söndagen den 01 september 2024 |
| Lanserad | Söndagen den 01 september 2024 |
| Status | Tillgänglig |
Design
| Höjd | 133.5 mm (5.26 tum) |
| Bredd | 63.3 mm (2.49 tum) |
| Tjocklek | 24.9 mm (0.98 tum) |
| Vikt | 301 g (10.62 oz) |
| Färger | Svart |
| Tålighet | Damm- och vattentålig (tål högtrycksvattenstrålar; nedsänkbart upp till 2 m i 30 minuter) |
| Skyddsklassning | IP68, IP69K |
Skärm
| Skärmtyp | IPS LCD |
| Skärmstorlek | 4.7 tum |
| Upplösning | 720 × 1600 pixlar |
| Uppdateringsfrekvens | 90 Hz |
| Bildförhållande | 20:9 |
| Pixeltäthet | 373 ppi |
| Skärm-till-kroppsförhållande | ≈ 63.1% |
| Skärmskydd | Corning Gorilla Glass Victus-glas, Stöttålig (upp till 2 m), Kompatibel med MIL-STD-810H, Mohs nivå 4 |
| Pekskärm | Ja |
| Kantlös skärm | Nej |
| Skärmfunktioner | Kapacitiv pekskärm Multitouch-skärm |
Hårdvara
| Systemkrets | MediaTek Helio G99 |
| Processorkärnor | 8 |
| Tillverkningsprocess | 6 nm |
| Maximal CPU-frekvens | 2.2 GHz |
| CPU-arkitektur | 64-bit |
| Mikroarkitektur | 2x 2.2 GHz – Cortex-A76 6x 2.0 GHz – Cortex-A55 |
| RAM-typ | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G57 MC2 |
| RAM | 8GB |
| Lagring | 256GB |
| Lagringstyp | UFS 2.2 |
| Varianter | 256GB 8GB RAM |
| Utbyggbar lagring | Ja |
| Kortplatser | microSDXC |
Mjukvara
| Operativsystem | Android 14 (Upside Down Cake) |
Huvudkamera
| Stöd för kameror | Ja |
| Två kameror | 50 MP, ƒ/2.0 ( Vidvinkel ), 1.2 μm, 1/1.31" Sensorstorlek 64 MP, ƒ/1.8 ( Nattseende ) 2 infraröda lampor |
| Blixtstöd | Ja |
| Blixttyp | Dual-LED-blixt |
| Funktioner | Högdynamiskt omfång (HDR) Panorama |
| Videostöd | Ja |
| Videoupplösning | 1440p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
Selfiekamera
| Stöd för kameror | Ja |
| En kamera | 32 MP, ƒ/2.5 ( Vidvinkel ), 0.8 μm, 1/2.8" Sensorstorlek |
| Videostöd | Ja |
| Videoupplösning | 1440p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
Batteri
| Typ | Li-Poly |
| Kapacitet | 6200 mAh |
| Trådbunden laddning | 33 W |
| Trådlös laddning | Ja |
| Trådlös laddning | 15 W |
| Funktioner | Omvänd trådlös laddning |
Nätverk
| SIM-kort | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Datahastighet | LTE, HSPA |
| 2G-band | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 / 1900 MHz |
| 3G-band | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| 4G-band | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b32 (1500), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
Anslutningar
| Wi-Fi | Ja ( Wi-Fi 5 ) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Wi-Fi-funktioner | Dual-band |
| Bluetooth | Ja, v5.2 |
| USB-portar | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB-anslutningar | USB-laddning, USB-masslagringsenhet (UMS) |
| GPS | Ja |
| GPS-funktioner | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| NFC | Ja |
Multimedia
| Högtalare | Ja |
| Hörlursuttag | Ja |
| FM-radio | Ja |
Funktioner
| Sensorer | Accelerometer Barometer Kompass Gyroskop Närhetssensor Sidomonterad fingeravtryckssensor |
| Extra funktioner | Dedikerad ficklampa med 500 lumen |
Observera: Vi kan inte garantera att informationen på den här sidan är helt korrekt.
Ulefone Armor Mini 20 bilder
Vanliga frågor
-
När lanserades Ulefone Armor Mini 20?
Ulefone Armor Mini 20 lanserades officiellt den Söndagen den 01 september 2024.
-
Finns Ulefone Armor Mini 20 i butikerna?
Ja, Ulefone Armor Mini 20 finns i butiker eftersom den fortfarande produceras.
-
Vad väger Ulefone Armor Mini 20?
Ulefone Armor Mini 20 väger cirka 301 gram.
-
Hur stor är skärmen på Ulefone Armor Mini 20?
Skärmen på Ulefone Armor Mini 20 är 4.7 tum.
-
Stöder Ulefone Armor Mini 20 5G-nät?
Nej, Ulefone Armor Mini 20 stöder inte 5G.
-
Hur många kameror har Ulefone Armor Mini 20?
Ulefone Armor Mini 20 har Två kameror bak och En kamera fram.