Ulefone Armor Mini 5
Ulefone Armor Mini 5 specifikationer
Allmänt
| Varumärke | Ulefone |
| Modell | Armor Mini 5 |
| Tillkännagiven | Fredagen den 01 maj 2026 |
| Lanserad | Fredagen den 01 maj 2026 |
| Status | Tillgänglig |
| Priser | €90 |
Design
| Höjd | 142 mm (5.59 tum) |
| Bredd | 62 mm (2.44 tum) |
| Tjocklek | 16.5 mm (0.65 tum) |
| Vikt | 170 g (6.00 oz) |
| Färger | Svart |
| Tålighet | Stötskydd vid fall (upp till 2 m) Damm- och vattentålig (tål högtrycksvattenstrålar; nedsänkbart upp till 2 m i 30 minuter) |
| Skyddsklassning | IP68, IP69K |
Skärm
| Skärmtyp | TFT LCD |
| Skärmstorlek | 2.8 tum |
| Upplösning | 240 × 320 pixlar |
| Bildförhållande | 4:3 |
| Pixeltäthet | 143 ppi |
| Skärm-till-kroppsförhållande | ≈ 27.6% |
| Skärmskydd | Kompatibel med MIL-STD-810H |
Hårdvara
| RAM | 1GB |
| Lagring | 8GB |
| Varianter | 8GB 1GB RAM |
| Utbyggbar lagring | Ja |
| Kortplatser | microSDHC |
Mjukvara
| Operativsystem | Android 11 (Red Velvet Cake) |
Huvudkamera
| Stöd för kameror | Ja |
| En kamera | 0.3 MP |
| Blixtstöd | Ja |
| Blixttyp | LED-blixt |
| Videostöd | Ja |
Batteri
| Kapacitet | 2500 mAh |
| Trådbunden laddning | 5 W |
Nätverk
| SIM-kort | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Datahastighet | LTE, HSPA |
| 2G-band | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G-band | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G-band | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b17 (700), b20 (800), b28 (700), b38 (2600), b41 (2500), b66 (1700 MHz) |
Anslutningar
| Wi-Fi | Nej |
| Bluetooth | Ja, v2.1 |
| USB-portar | USB Type-C |
| USB-anslutningar | USB-laddning, USB-masslagringsenhet (UMS) |
| GPS | Nej |
| NFC | Nej |
Multimedia
| Högtalare | Ja |
| Hörlursuttag | Ja |
| FM-radio | Ja |
Funktioner
| Extra funktioner | LED-ficklampa MP3/MP4-spelare |
Observera: Vi kan inte garantera att informationen på den här sidan är helt korrekt.
Ulefone Armor Mini 5 bilder
Vanliga frågor
-
Vad kostar Ulefone Armor Mini 5?
Priset på Ulefone Armor Mini 5 är €90, och det kan förändras de kommande dagarna.
-
När lanserades Ulefone Armor Mini 5?
Ulefone Armor Mini 5 lanserades officiellt den Fredagen den 01 maj 2026.
-
Finns Ulefone Armor Mini 5 i butikerna?
Ja, Ulefone Armor Mini 5 finns i butiker eftersom den fortfarande produceras.
-
Vad väger Ulefone Armor Mini 5?
Ulefone Armor Mini 5 väger cirka 170 gram.
-
Hur stor är skärmen på Ulefone Armor Mini 5?
Skärmen på Ulefone Armor Mini 5 är 2.8 tum.
-
Stöder Ulefone Armor Mini 5 5G-nät?
Nej, Ulefone Armor Mini 5 stöder inte 5G.
-
Hur många kameror har Ulefone Armor Mini 5?
Ulefone Armor Mini 5 har En kamera bak och saknar selfiekamera.