Ulefone Tab A12 Pro
Ulefone Tab A12 Pro specifikationer
Allmänt
| Varumärke | Ulefone |
| Modell | Tab A12 Pro |
| Tillkännagiven | Fredagen den 01 maj 2026 |
| Lanserad | Måndagen den 01 juni 2026 |
| Status | Kommer snart |
Design
| Höjd | 277.8 mm (10.94 tum) |
| Bredd | 191.5 mm (7.54 tum) |
| Tjocklek | 7.5 mm (0.30 tum) |
| Vikt | 610 g (21.52 oz) |
| Färger | Grå |
Skärm
| Skärmtyp | IPS LCD |
| Skärmstorlek | 12.2 tum |
| Upplösning | 2400 × 1600 pixlar |
| Uppdateringsfrekvens | 90 Hz |
| Bildförhållande | 3:2 |
| Pixeltäthet | 236 ppi |
| Skärm-till-kroppsförhållande | ≈ 83.3% |
| Maximal ljusstyrka | 450 cd/m² |
| Skärmskydd | Mohs nivå 4 |
| Pekskärm | Ja |
| Kantlös skärm | Nej |
| Skärmfunktioner | Kapacitiv pekskärm Multitouch-skärm |
Hårdvara
| Systemkrets | Unisoc T7300 |
| Processorkärnor | 8 |
| Tillverkningsprocess | 6 nm |
| Maximal CPU-frekvens | 2200 MHz |
| CPU-arkitektur | 64-bit |
| Mikroarkitektur | 2x 2.2 GHz – Cortex-A78 6x 2.0 GHz – Cortex-A55 |
| GPU | ARM Mali-G57 MP2 @950 MHz |
| RAM | 8GB |
| Lagring | 128GB |
| Lagringstyp | UFS 2.1 |
| Varianter | 128GB 8GB RAM |
| Utbyggbar lagring | Ja |
| Kortplatser | microSDXC |
Mjukvara
| Operativsystem | Android 16 (Baklava) |
Huvudkamera
| Stöd för kameror | Ja |
| En kamera | 13 MP, ƒ/2.2 ( Vidvinkel ), 1.12 μm |
| Blixtstöd | Ja |
| Blixttyp | LED-blixt |
| Funktioner | Högdynamiskt omfång (HDR) Panorama |
| Videostöd | Ja |
| Videoupplösning | 1440p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
Selfiekamera
| Stöd för kameror | Ja |
| En kamera | 5 MP, ƒ/2.2 ( Vidvinkel ), 1.12 μm |
| Videostöd | Ja |
Batteri
| Typ | Li-Poly |
| Kapacitet | 9000 mAh |
| Trådbunden laddning | 18 W |
Nätverk
| SIM-kort | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Datahastighet | LTE, HSPA |
| 2G-band | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G-band | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G-band | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b66 (1700 MHz) |
Anslutningar
| Wi-Fi | Ja ( Wi-Fi 5 ) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Wi-Fi-funktioner | Dual-band |
| Bluetooth | Ja, v5.0 |
| USB-portar | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB-anslutningar | USB-laddning, USB-masslagringsenhet (UMS) |
| GPS | Ja |
| GPS-funktioner | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS |
| NFC | Nej |
Multimedia
| Högtalare | Ja |
| Hörlursuttag | Nej |
| Ljud | 103 dB, Fyra högtalare, Stereohögtalare |
| FM-radio | Ja |
Funktioner
| Sensorer | Accelerometer Närhetssensor (endast tillbehör) |
Observera: Vi kan inte garantera att informationen på den här sidan är helt korrekt.
Ulefone Tab A12 Pro bilder
Vanliga frågor
-
När förväntas Ulefone Tab A12 Pro lanseras?
Ulefone Tab A12 Pro släpps den Måndagen den 01 juni 2026.
-
Finns Ulefone Tab A12 Pro i butikerna?
Nej, Ulefone Tab A12 Pro är inte tillgänglig i butiker ännu eftersom den inte har släppts.
-
Vad väger Ulefone Tab A12 Pro?
Ulefone Tab A12 Pro väger cirka 610 gram.
-
Hur stor är skärmen på Ulefone Tab A12 Pro?
Skärmen på Ulefone Tab A12 Pro är 12.2 tum.
-
Hur många kameror har Ulefone Tab A12 Pro?
Ulefone Tab A12 Pro har En kamera bak och En kamera fram.