Vivo S60 Vitality
Vivo S60 Vitality specifikationer
Allmänt
| Varumärke | Vivo |
| Modell | S60 Vitality |
| Alternativa namn | V2572A (Internationell) |
| Status | Ryktad |
Design
| Höjd | 157.5 mm (6.20 tum) |
| Bredd | 74.3 mm (2.93 tum) |
| Tjocklek | 7.9 mm (0.31 tum) |
| Vikt | 199 g (7.02 oz) |
| Material | Baksida: Glas Ram: Aluminium Framsida: Glas |
| Färger | Grå, Grön, Vit |
| Tålighet | Damm- och vattentålig (tål högtrycksvattenstrålar; nedsänkbar upp till 1,5 m i 30 minuter) |
| Skyddsklassning | IP68, IP69 |
Skärm
| Skärmtyp | AMOLED |
| Skärmstorlek | 6.59 tum |
| Upplösning | 1260 × 2750 pixlar |
| Uppdateringsfrekvens | 120 Hz |
| Bildförhållande | 19.5:9 |
| Pixeltäthet | 459 ppi |
| Skärm-till-kroppsförhållande | ≈ 90.7% |
| Maximal ljusstyrka | 5000 cd/m² |
| Pekskärm | Ja |
| Kantlös skärm | Ja |
| Skärmfunktioner | 1 miljard färger Kapacitiv pekskärm HDR Multitouch-skärm |
Hårdvara
| RAM | 8GB, 12GB |
| Lagring | 128GB, 256GB, 512GB |
| Lagringstyp | UFS 4.1 |
| Varianter | 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM 256GB 12GB RAM 512GB 12GB RAM |
| Utbyggbar lagring | Nej |
Mjukvara
| Operativsystem | Android 16 (Baklava) |
| Gränssnitt | OriginOS 6 |
Huvudkamera
| Stöd för kameror | Ja |
| Två kameror | 50 MP, ƒ/1.9, 23 mm ( Vidvinkel ), 1.0 μm, 1/1.56" Sensorstorlek Optisk bildstabilisering (OIS) PDAF 8 MP, ƒ/2.2, 15 mm, 115° ( Ultravidvinkel ) |
| Blixtstöd | Ja |
| Blixttyp | Ring-LED-blixt |
| Funktioner | Färgspektrumsensor Högdynamiskt omfång (HDR) Panorama |
| Videoupplösning | 1080p @ 30 fps 2160p @ 30 fps |
| Videofunktioner | Gyro-EIS |
Selfiekamera
| Stöd för kameror | Ja |
| En kamera | 50 MP, ƒ/2.0, 21 mm ( Vidvinkel ), 0.64 μm, 1/2.76" Sensorstorlek Autofokus (AF) |
| Funktioner | Högdynamiskt omfång (HDR) |
| Videoupplösning | 1080p @ 30 fps 2160p @ 30 fps |
Batteri
| Typ | Si/C Li-Ion |
| Kapacitet | 7200 mAh |
| Trådbunden laddning | 90 W |
| Funktioner | Omvänd trådbunden laddning |
Nätverk
| SIM-kort | Dual SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE-stöd | Ja |
| Datahastighet | 5G, LTE, HSPA |
| 2G-band | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G-band | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 2100 / 800 MHz |
| 4G-band | LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz) |
| 5G-band | 5G: n1 (2100), n2 (1900 MHz) |
Anslutningar
| Wi-Fi | Ja ( Wi-Fi 6 ) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Wi-Fi-funktioner | Dual-band |
| Bluetooth | Ja, v5.4 |
| USB-portar | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB-anslutningar | USB-laddning, USB-masslagringsenhet (UMS) |
| GPS | Ja |
| GPS-funktioner | BDS (B1I & B1C), GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| NFC | Ja |
Multimedia
| Högtalare | Ja |
| Hörlursuttag | Nej |
| Ljud | Stereohögtalare |
| FM-radio | Nej |
Funktioner
| Sensorer | Accelerometer Kompass Optisk fingeravtryckssensor under skärmen Närhetssensor |
| Extra funktioner | USB Power Delivery |
Observera: Vi kan inte garantera att informationen på den här sidan är helt korrekt.
Vivo S60 Vitality bilder
Vanliga frågor
-
Finns Vivo S60 Vitality i butikerna?
Nej, Vivo S60 Vitality är inte tillgänglig i butiker ännu eftersom den inte har släppts.
-
Vad väger Vivo S60 Vitality?
Vivo S60 Vitality väger cirka 199 gram.
-
Hur stor är skärmen på Vivo S60 Vitality?
Skärmen på Vivo S60 Vitality är 6.59 tum.
-
Stöder Vivo S60 Vitality 5G-nät?
Ja, Vivo S60 Vitality stöder 5G på band n1, n2.
-
Hur många kameror har Vivo S60 Vitality?
Vivo S60 Vitality har Två kameror bak och En kamera fram.